Akademia Rinore Evropiane – “Rinia aktive për integrimin evropian”

Sot nisi aktivitetin e saj Akademia Rinore Evropiane!

Një seri workshopesh do të zhvillohen me të rinj nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi, me fokus tek promovimi i vlerave të përbashkëta të BE dhe shkëmbimi i eksperiencave mes të rinjve të Ballkanit Perëndimor.

Akademia vjen në kuadër të projektit “Rinia aktive për integrimin evropian”, që Qendra Europiane po zbatron me mbështetjen e Kongresit Rinor Kombëtar në bashkëpunim me Bashkinë Tiranë, në kuadër të programit “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Kalo te paneli