“Korrupsioni në lente – Forum pranë universitetit të shkodrës”

Më 9 mars ishim në Universitetin e Shkodrës për të diskutuar me studentët mbi këtë mënyrat për të luftuar korrupsionin, këtë fenomen epidemik në shoqërinë tonë. Gjithashtu, prezantuam konkursin e fotografisë, ku çdokush mund të marrë pjesë, duke fotografuar një objekt, ngjarje apo fenomen që ilustron se si korrupsioni ndikon në jetën e përditshme.

Një juri e specializuar do përzgjedhë fotot më të mira në ekspozitën “Korrupsioni në lente”.

Ky ishte forumi i 4 dhe përmbledhës i serisë së forumeve, të cilat u organizuan me mbështetjen financiare të Programit të Granteve të Vogla të Komisionit për Demokraci të Ambasadës së SH.B.A.-së në Tiranë🇺🇸🇺🇸, zbatuar nga Qendra Europiane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Kalo te paneli