LE MONDE: “NGA LIMA NË TIRANË MIJËRA “JE SIUS CHARLIE” U MBLODHËN PËR TË NDERUAR VIKTIMAT E SULMIT TERRORIST”

Gjatë gjithë mbrëmjes dhe natës së djeshme janë bërë homazhe për viktimat e sulmit terrorist të kryer në 7 janar në Paris kundër gazetarëve të Charlie Hebdo. Mijëra njerëz nga e gjithë bota janë bashkuar për të thënë në frëngjisht dhe në çdo gjuhë tjetër “Unë jam Charlie”. Në Francë 100 000 njerëz në qytete të ndryshme dolën në shesh për t`u solidarizuar me gazetarët dhe oficerëve të  ndjerë.

Qendra Europiane solidarizohet me dhimbjen e të afërmve të viktimave dhe bashkohet në thirrjen “Je suis Charlie” në mbështetje të lirisë së shprehjes dhe mendimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Kalo te paneli